Jaki wybrać laptop dla biznesu?

Każdy prowadzący biznes ma świadomość, że jest to ciężka praca, która wymaga precyzji, szybkości w podejmowaniu decyzji przy jednoczesnej dokładnej analizie wszystkich aspektów prowadzonego biznesu.

Każdy prowadzący biznes ma świadomość, że jest to ciężka praca, która wymaga precyzji, szybkości w podejmowaniu decyzji przy jednoczesnej dokładnej analizie wszystkich aspektów prowadzonego biznesu. Już od wielu lat dla osób prowadzących działalność częstym wyborem są ThinkPady z serii E, które charakteryzują się przede wszystkim wydajnością, eleganckim wyglądem czy świetnymi proporcjami ceny do jakości urządzenia.

Jakie cechy powinien mieć laptop przeznaczony do wspomagania biznesu?

Każdy prowadzący biznes ma świadomość, że jest to ciężka praca, która wymaga precyzji, szybkości w podejmowaniu decyzji przy jednoczesnej dokładnej analizie wszystkich aspektów prowadzonego biznesu.

Laptop dla biznesu musi być wydajny i niestwarzający problemów. Dodatkowo laptop wspomagający działalność gospodarczą musi być wyposażony:

  • w wydajne procesory (jak np. Intel® Core i7 12. generacji);
  • w oddzielną kartę graficzną (opcjonalnie);
  • spora pamięć, najlepiej z obsługą dual SSD;
  • obsługę połączeń konferencyjnych w połączeniu z technologią redukcji szumów;
  • słuchawki Bluetooth, które są umieszczone na wbudowanej tacy, która służy do przechowywania i ładowania.

Jest to opis niemal idealnego sprzętu, który wesprze każdy rodzaj biznesu i takim modelem jest laptop Lenovo ThinkPad E15 Gen 4.

Jakie korzyści przyniesie użytkowanie Lenovo ThinkPad E15 Gen 4?

Przede wszystkim wyposażenie i zastosowane materiały gwarantują, że praca może być wykonywana w dowolnym miejscu. ThinkPady z serii E zostały wyposażone w taką funkcję zabezpieczeń jak ThinkShutter, czyli przełącznik zasłaniający kamerę urządzenia w dowolnym momencie. Z kolei klawisze funkcyjne zostały przystosowane tak, aby uzyskać dostęp do klawiszy multimedialnych tylko jednym kliknięciem. W przypadku Kuźniewski – Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 praca jest wspierana także przez Windows 10 Pro. Laptop ten został też wyposażony w opcję łączności Wi-Fi 6E, która wymaga systemu operacyjnego Windows 11 Pro i jest zależna od obsługi systemu operacyjnego, routerów czy punktów dostępu, ale jednocześnie zapewnia szybszy dostęp do Internetu bez względu na miejsce pobytu. Z uwagi na wagę sprzętu (tylko 1,78 kg) urządzenie może towarzyszyć w każdej niezbędnej podróży. Trwałość laptopa jest wspierana przez wytrzymałą aluminiową pokrywę górną. Komunikacja poprzez laptop jest zapewniona dzięki dwóm mikrofonom oraz zastosowanej technologii redukcji szumów, dzięki czemu każde spotkanie może przebiec bez zakłóceń. Do tego należy zauważyć antyodblaskowy ekran dotykowy FHD, który ma szeroki kąt widzenia. Możliwe jest skorzystanie z opcji oddzielnej karty graficznej NVIDIA, co spełni także wszelkie wymogi związane z pracą, jak i rozrywką. Doskonałą czystość dźwięku zapewniają głośniki Harman z Dolby Audio.