Jakość laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 – czy nadaje się do pracy?

Laptop obok urządzeń desktopowych jest jednym z najważniejszych obecnie narzędzi służących wykonywaniu obowiązków roboczych.

Laptop obok urządzeń desktopowych jest jednym z najważniejszych obecnie narzędzi służących wykonywaniu obowiązków roboczych. Dobry sprzęt to już połowa sukcesu. Laptopy biznesowe muszą spełniać szereg wymogów, ażeby wpłynąć na jakość pracy. Czy takie wymogi spełnia laptop Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 (https://www.kuzniewski.pl/k5465,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e15-gen-4.html)? Warto przyjrzeć się charakterystyce tego urządzenia i samemu wysnuć wnioski.

Laptopy biznesowe – cechy wpływające na komfort użytkowania

Laptop obok urządzeń desktopowych jest jednym z najważniejszych obecnie narzędzi służących wykonywaniu obowiązków roboczych.

Laptopy przeznaczone do pracy muszą być solidnie wykonane i lekkie. Przyczyną jest częste przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Pracownicy biurowi wysyłani w delegacje często zabierają je w podróż ze sobą. Czy takie są laptopy Lenovo ThinkPad E15 Gen 4? Jak najbardziej. Są lekkie, co wpływa na ich wysoką mobilność i trwałe. Działają również stosunkowo długo bez ładowania baterii. Nie da się przecenić tej zalety, jeśli weźmie się pod uwagę konieczność spędzenia czasu przed projektem w miejscu, w którym ciężko o gniazdko do podłączenia laptopa.

Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 – co z podzespołami?

Porządny laptop biznesowy to nie tylko solidna konstrukcja i wysoka mobilność. To również jakość podzespołów wpływających na jakość pracy. Współczesne systemy operacyjne wymagają instalacji aktualizacji i potrzebnych sterowników. Urządzenia o kiepskiej specyfikacji nie podołają temu. Nie sprostają również wymaganiom sprzętowym oprogramowania, np. do obróbki grafiki czy pisania kodów w popularnych programach. Co można powiedzieć o najnowszej generacji laptopów biznesowych Lenovo ThinkPad E15 Gen 4? Warto rzucić okiem na podzespoły.

  • Procesor. Odpowiada za odświeżanie strony. W laptopach Lenovo czwartej generacji można spotkać różne warianty procesorów. Dostępne są procesory klasy Intel Core 12 generacji i AMD Ryzen  5005U.
  • Grafika. Laptopy tej serii cieszą się układem graficznym Intel Iris Xe Graphics.
  • Pamięć RAM. Wśród urządzeń w tej serii znajdą się produkty dysponujące pamięcią mieszczącą się w przedziale od 8 do 16GB RAM.
  • Dysk twardy. Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 ma dość pojemny dysk. Wynosi on 512 GB wolnej przestrzeni.
  • System operacyjny. Najnowsza generacji laptopów biznesowych od firmy Lenovo pracuje na systemie Windows 11 Pro.

Powyższe parametry wskazują na wysoką użyteczność tych urządzeń. Sprzyjają bezproblemowemu korzystaniu z wymagającego oprogramowania i rozwiązują problem aktualizacji, która również wymaga określonego sprzętu.

Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 – gwarancja

Dobry laptop biznesowy to taki, którego można naprawić w razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu. Wiele urządzeń ma określoną gwarancję. Nie inaczej jest w przypadku omawianej serii laptopów. W chwili zakupu laptopa Lenovo ThinkPad E15 Gen 4 zyskuje się 3-letni okres gwarancyjny. Obejmuje on przegląd i naprawę urządzenia w punkcie serwisowym. Okres gwarancyjny można również przedłużyć do lat 5, co satysfakcjonuje użytkowników tych laptopów. Minimalizacja kosztów jest przecież kluczowa w przypadku prowadzenia biznesu. Po co przepłacać, skoro skorzystać można z gwarancji?